Fandíme kontinentům

Úvodní informace: Fandime-info

EVROPA I – Přípravka ŠSK ze Slaného se v průběhu října věnovala vytrvalostnímu běhu, kde jsme se inspirovali jedním z našich největších běžců – Emilem Zátopkem. Měsíc jsme uzavřeli během se světýlky pod názvem : Běžíme s Emilem Zátopkem do Irska (Haloween) a zpět. V podvečer jsme se sešli na atletickém stadionu a vybaveni baterkami a čelovkami, jsme se vydali plnit úkoly, které nás na cestě čekaly. Po úspěšném splnění každé z disciplín děti si mohly na stadionu zapálit vždy několik svíček. Do Irska jsme dorazili již za tmy a mohli jsme se kochat námi rozsvíceným stadionem. Na závěr jsme vypouštěli „lampionky štěstí“ a pomyslně jsme se balónem vrátili zpět do Čech, kde jsme již v tělocvičně pokračovali putováním po evropském kontinentu.
Fotogalerii najdete ZDE:

EVROPA II – V listopadu slánská přípravka cestovala Evropou a během tréninku jsme vyrazili z České republiky přes Krušné hory (chůze po molitanových kamenech) do Německa. Zde jsme se trajektem (přitahováním se po laně) dostali až do Dánska. Dánskem (lezení po žebřinách) jsme přeskákali po dánských ostrovech a po mostě ( zavěšená lavička) jsme doputovali až do Švédska. Všichni jsme věděli, že Švédsko je zemí hokeje a slalomem (hokejovým) a závěrečnou střelou na bránu jsme dorazili do cíle. Všechny děti byly velice šikovné a po skupinkách jsme se závěrem vyfotili na mostě z Dánska do Švédska. Děti i rodiče byli putováním nadšeni a již se těší na výpravu na další kontinent. Do Ameriky se chceme vydat přes Grónsko,..ale to Vám představíme v dalším měsíci.
Fotogalerii najdete ZDE:

Severní Amerika III
Měsíce prosinec a leden byly určeny americkému kontinentu.
Začátkem prosince jsme se dostali na běžkách do Norska, pak se jako Vikingové na kanoích dostali na Island, kde si děti zaskákaly a zaplavaly v teplých gejzírech. Po ledových krách jsme pokračovali do Grónska a odtud dlouhou a složitou cestou do Kanady (kruhový trénink). Během cestování Severní Amerikou jsme se ocitli na Aljašce – děti si vyzkoušely závody psích spřežení, oblíbené byly i skoky z Niagarských vodopádů , také jsme si připomněli OH v kanadském Calgary a děti nacvičovaly skoky na lyžích – „telemark“ ale musíme ještě vypilovat. No a na závěr roku jsme sešli na zimním stadionu a bruslili jsme, bruslili jsme a bruslili jsme!
Další snímky najdete na oddílovém facebooku.
Střední a Jižní Amerika IV
Přípravka 2010 a 2011 se v lednu přesunula do Mexika. V Mexiku děti nejprve sbíraly kakaové boby a poté si zkusily, jak to měla Věra Čáslavská těžké na kladině na OH v r.1968.Další týden jsme zavítali do oblasti nazývané – Amazonie, kde jsme se bažinami dostali k nejdelší řece této oblasti k Amazonce. Poté se děti prodíraly pralesem, plavily se po řece a dokonce si v ní i zazávodily. Další týden nešlo nevyužít těch pár sněhových vloček, které spadly ve Slaném a zavítali jsme na RALLYE DAKAR-Peru, Bolívie, Argentina.Písečné duny jsme vyměnili za ty sněhové a už jsme mohli startovat! Zkusili jsme si, jak těžké je ovládat motorky(koloběžky) na namrzlém povrchu, sjet dunu na čtyřkolce (lopatě) a vůbec vyrovnat se s nástrahami závodu.A už tu je poslední lednový týden a my se loučili s Amerikou. Rozloučili jsme se s jihoamerickým kontinentem a to v zemích – „Kolébkách fotbalu“ – Argentině a Brazílii.Takže po důkladné fotbalové průpravě došlo i na fotbálek samotný. A co nás čeká v únoru? Asie. Začneme v Japonsku, navštívíme Korejský poloostrov a Zimní OH, a…
Foto najdete ZDE:

Jana Hrachová a Jarka Klimešová