2. kolo KPD ml.žactva – Beroun 27.5. 2016

Časový pořad začínal v 15:30 a naši atleti se postavili čelem soupeřům hned v několika disciplínách.

Prvním běžeckým závodem bylo 60m překážek dívek, kde zažily svou premiéru hned dvě naše hrdinky! V prvním běhu Tereza Kalousová- Terce se hned na první překážce přihodil menší karambol, nicméně pochvala jí patří za sportovního ducha, ačkoli Terez upadla, v mžiku se zvedla a doběhla do cíle. Myslím, že i s pádem se za čas 16,84s nemusí stydět. Terezce se nic nestalo a naopak říkala, že jí překy baví a chce je zkoušet běhat dál, tak doufejme, že si to vybrala hned na prvních závodech. Každého překážkáře totiž překážka někdy zradí. 🙂

Hned ve druhém běhu se postavila na start Jitka Urbanová. Překážky přeskákala moc hezky a v mezerách běžela na 4 kroky, za co jí moc chválím. Ne všichni závodníci se umí před překážkou odrazit pokaždé jinou nohou. Jíťa běžela čas 13,49 a v rozběhu si tak doběhla pro 5. místo.
Ani kluci nezůstali v překážkách pozadu- za družstvo jsme totiž vyslali do boje Adama Kočku. I pro něj to byla překážková premiéra. Časem 13,53 si zajistil celkově 5. místo a pro družstvo vybojoval krásných 6 bodů.
V technických disciplínách se hned ze začátku časového pořadu představily hned 4 závodnice v disciplíně hod kriketovým míčkem. Kristýna Sagnerová hodila 36,37 m, obsadila tak celkově 7. místo a pro družstvo získala 4 body! Týna se sice probojovala do finále, ale v zhledem k tomu, že jí čekal sprint na 60 metrů, který se s finálem kryl, k dalším hodům nenastoupila. Eliška Vébrová hodila 25,32 m- umístila se na 17. místě, Alžběta Isopová 21,90m – což je zlepšení o decimetr oproti prvním závodům a celkově 20. místo a Kristýna Vránová 13.80m s jediným platným pokusem a celkově 24. místo.
Jedinou reprezentantkou ŠSK Slaný ve skoku do výšky byla Tereza Fajtová, která technickým stylem „nůžky“ zdolala 110cm a obsadila tak 15. příčku. Ke 115 moc nechybělo!! 🙂
Abychom nezapomínali na naše „MUŽSTVO“, tak i skok daleký hochů byl jednou z prvních disciplín. Představili se v něm hned 3 naši svěřenci. Václav Brůžek výkonem 370cm na 12. pozici a pouze 8 centimetrů od bodované příčky! Ondřej Mlch s výkonem 355cm- zlepšení o 15 cm oproti 1. kolu v Houšťce a 17. místo a Václav Kučera 312 cm, zlepšení o 22cm proti předchozímu závodu a 22. místo.
Jediným, kdo nastoupil k zápolení ve vrhačském kruhu byl Matěj Tyle. Vrhnul 6,47 metru koulí vážící 3kg a zlepšil se o 19 centimetrů oproti minule. Celkově mu patřilo 12. místo.
Jedináčkem byl i Václav Kučera v hodu kriketovým míčkem. Hodem dlouhým 25.10 si vylepšil osobní rekord o 1,9 m a obsadil tak 21. příčku.
Další a na závodníky nejpočetnější disciplínou byl běh na 60m dívek.
Ve druhém běhu se představila favoritka soutěže a to naše Daniela Kučerová, která roli favoritky potvrdila, časem 8,74 celkově zvítězila a pro družstvo získala cenných 11 bodů! Barbora Hezinová bežela hned v následujícím běhu a časem 9,50s si zajistila 4. místo v rozběhu, Báře chyběly pouze 2 desetinky k tomu aby obsadila bodovanou příčku. Kristýna Sagnerová si časem 9,65 pohlídala ve svém běhu 3. místo a Kristýna Vránová časem 10.58 zaostala za svým osobákem pouze o 8 setinek!
Na 60 metrů hladkých jsme měli zastoupení dvou sprinterů- Václava Brůžka na krásném 10. místě s časem 9,38s a důležitým bodem pro družstvo. Také Ondra Mlch si zaběhl pěkný čas 9,56s a ve svém rozběhu byl 5.
Ke skoku dalekému dívky, nastoupily hned 3 atletky. Daniela Kučerová 379cm obsadila 12. příčku a chybělo jí jen 12 cm k bodované 10. pozici. Barbora Hezinová 322cm a 27. místo a Tereza Fajtová 267 cm a 32. místo. Holky bojovaly, ale konkurence v dálce je opravdu veliká! 🙂
Mezi tím, co se naše dálkařky snažily dolétnout co nejdál, na dráze se shyclovalo k další běžecké disciplíně a to 300m hladkých dívky. Opět se nám zde představily 3 závodnice. Pro holky byla třístovka také premiéra.
Nejlépe se s ní poprala Tereza Kalousová, která si tak zpravila chuť z překážek a výborným finishem, ve kterém opravdu „zatáhla“, si doběhla pro krásnách 55,43s a ve svém běhu obsadila 3. místo. Bojovala i Jitka Urbanová, ta si vybojovala 5. příčku ve svém běhu a čas 58,56s. Pochvala patří i Elišce Vébrové ta si zaběhla čas 59,74s .
Kluci se s během na 300 metrů také dobře poprali. Matěj Tyle si časem 54,34s doběhl pro 4. příčku ve svém běhu a Adam Kočka si doběhl pro stejné umístění v předchozím běhu, časem 56,62s.
Jedinou statečnou vytrvalkyní ze Slaného v poli byla Alžběta Isopová, která se s během na 800m vůbec nepárala a zaběhla si čas 3:13,21s. Pro Bětku to byla premiéra.
A proto, že máme týmového ducha, postavili jsme do boje o body hned dvě dívčí štafety na 4×60 metrů A: Kučerová, Urbanová, Sagnerová, Hezinová 36,70s, 9. místo a 2 body pro družstvo.
                                        B: Isopová, Vébrová, Kalousová, Vránová  40,77s -holky si v rozběhu zajistily 4. místo a to doslova o prsa !! O pouhou setinku porazily soupeřky z Kladna.
Hoši štafetu také běželi, ve složení : Tyle, Kočka, Mlch, Brůžek – bohužel z důvodu předání kolíku mimo předávkové území mezi 3.a 4. úsekem byli diskvalifikováni. Každému se to někdy stane a kluci si alespoň vezmou poučení pro příště. 🙂
CELKOVÝ BODOVÝ STAV
ŽÁKYNĚ MLADŠÍ: 7. místo a 17 bodů!!
ŽÁCI MLADŠÍ: 8. místo a 7 bodů!!
Všechny děti moc chválím, proběhlo několik premiér, spoustu osobních rekordů a dokonce jedno celkově 1. místo. Těším se na 3. kolo na Kladně a doufám, že se naše sestava zase o něco málo rozroste a výsledky budou zase o chloupek lepší. 🙂